Przejdź do treści

W gminie Daleszyce powstaną dwie nowe hale sportowe

  Hala sportowa powstanie przy Szkole Podstawowej w Brzechowie. Gmina Daleszyce zdobyła na ten cel wsparcie rządowe.

  Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki tłumaczyła że w ramach przygotowanego przez jej resort programu „Olimpia”, placówki dostają pieniądze na budowę lekkich, łukowych hal sportowych. Gmina Daleszyce zdobyła ponad 2 mln zł na taki obiekt przy szkole w Brzechowie oraz prawie 2 mln zł na halę przy szkole w Szczecnie.

  – Ważne jest to, aby jak najwięcej szkół miało dostęp do jak najlepszej infrastruktury sportowej. Gdyby nie nasze dofinansowanie, to te hale najprawdopodobniej by nie powstały – uważa Anna Krupka.

  Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc nie ukrywa, że wsparcie ze strony resortu sportu i turystyki było bardzo pomocne. Gmina z własnego budżetu wyłoży jedynie 30 proc. kosztów inwestycji, reszta to pieniądze rządowe.

  – To jest ważny dzień dla społeczności w Brzechowie i Szczecnie. Powstaną dwie nowe hale sportowe, na które długo czekają uczniowie, rodzice, ale też ciężko tu pracujący nauczyciele – zapewniał burmistrz.

  Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że hale sportowe to inwestycje, które gwarantują kompleksowy rozwój młodych osób.

  – To nie będą wielkie hale widowiskowo-sportowe, ale takie na miarę szkół wiejskich. Te placówki powinny przecież nie tylko rozwijać uczniów w zakresie wiedzy humanistycznej i matematycznej, ale też w zakresie tężyzny fizycznej – tłumaczył parlamentarzysta.

  Do szkoły i przedszkola w Brzechowie uczęszcza w sumie 120 dzieci. Dariusz Meresiński dodaje, że dzięki rządowym pieniądzom na hale w Brzechowie i Szczecnie, każda z 10 szkół w gminie będzie miała taki obiekt.

  źródło: Radio Kielce