Przejdź do treści

Dzieci ze szkoły w Piekoszowie mają nowe boisko

  Boisko, bieżnia, nowe oświetlenie, budynek gospodarczy i niezbędna infrastruktura – to wszystko powstało przy Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie. Z nowoczesnego obiektu sportowego będzie korzystało blisko osiemset dzieciaków.

  Sportowy kompleks sprawi, że zajęcia z wychowania fizycznego staną się o wiele atrakcyjniejsze. – Krótko mówiąc – był bardzo potrzebny – podkreśla Bartosz Brożek z klasy VII B.

  – Kiedyś można było co najwyżej postawić cztery pachołki i bramki, a teraz można rozegrać prawdziwy mecz. Jest świetnie – cieszy się.

  Kompleksowy remont odbył się wiosną tego roku.

  – Udało się nam pozyskać dofinansowanie ze środków projektu „Sportowa Polska”; wyniosło ono 500 tysięcy złotych. Dzięki temu nasz obiekt jest na poziomie XXI wieku – podkreśla Krzysztof Stępniewski, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie.

  Z inwestycji cieszy się także burmistrz miasta i gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

  – Nowe boisko było bardzo potrzebne, dzieci będą mogły korzystać z ciekawych zajęć, a po szkole – spędzać na sportowo czas. Skorzystają uczniowie i społeczność lokalna – wylicza Piątek.

  Szkoła w Piekoszowie to oczko w głowie władz samorządowych – stwierdza Krzysztof Słoń, senator PiS.

  – Widać to po tym, jak dbają o placówkę. Obiekt jest doskonale wyposażony, nowoczesny, przyjazny dla dzieci. To ogromna szkoła, która wraz z przedszkolem stanowi cały kompleks edukacyjny. Dzieci mogą rozwijać się tu nie tylko edukacyjnie, ale i sportowo – mówi.

  To, że obiekt robi ogromne wrażenie potwierdza Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

  – Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten obiekt pół miliona złotych. Te środki na pewno przysłużą się najmłodszym mieszkańcom Piekoszowa. Mamy nadzieję, że dzięki takim inwestycjom będą rozwijać się sportowe talenty – dodaje.

  Cała inwestycja opiewa na kwotę 2 milionów 300 tysięcy złotych.

  źródło: Radio eM