Przejdź do treści

Program „Olimpia” wspiera budowę hal sportowych w świetokrzyskiem

  40 metrów długości i 20 metrów szerokości będzie miała hala sportowa, która powstanie przy Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe.

  Dziś (środa, 6 września) odbyła się tam konferencja prasowa, podczas której zostały zaprezentowane założenia inwestycji. Gmina dostała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Anna Krupka, wicemister tego resortu podkreśliła, że powody do zadowolenia mają też inne szkoły w województwie świętokrzyskim.

  – To tylko jedna z hal, które powstaną w naszym regionie. W poniedziałek przyznaliśmy łącznie 19 mln zł, które popłyną do województwa świętokrzyskiego właśnie na budowę tego typu obiektów – powiedziała Anna Krupka.

  Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że hala pomoże w integracji dzieci w pełni zdrowych i tych z niepełnosprawnościami. Przypomniał, że placówka uzyskała też nowego busa do przewożenia dzieci na zajęcia.

  Zbigniew Piątek, burmistrz Piekoszowa przypomniał, że szkoła w Micigoździe jest jedyną w gminie, która nie ma hali sportowej.

  – Społeczność szkolna, rodzice, dyrekcja i uczniowie zabiegali o to, żeby ten obiekt tutaj powstał. Po uzyskaniu ponad 2,5 mln zł z rządowego programu „Olimpia” wybudujemy tę halę. Za dwa lata będzie ona tu stała – zapowiedział Zbigniew Piątek.

  Dzięki pieniądzom z programu „Olimpia” lekkie, łukowe hale powstaną także w gminach: Stopnica, Pińczów, Rytwiany, Ostrowiec Świętokrzyskim oraz po dwa takie obiekty w gminach Strawczyn oraz Daleszyce.

  źródło: Radio Kielce