Przejdź do treści

Przy szkołach w Oblęgorku i Niedźwiedziu w gminie Strawczyn powstaną nowoczesne hale sportowe lekkiej konstrukcji

  Choć uczniowie zwykle nie lubią rozpoczęcia nowego roku szkolnego, to młodzież ze szkół w Oblęgorku i Niedźwiedziu w gminie Strawczyn będzie bardzo dobrze wspominać tegoroczne uroczystości. W poniedziałek, 4 września gminę odwiedziła wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, która przekazała, że przy obu placówkach powstaną nowoczesne hale sportowe lekkiej konstrukcji.

  Do gminy Strawczyn popłynie łącznie ponad pięć milionów złotych z nowego naboru programu Olimpia, który służy poprawie przyszkolnej infrastruktury sportowej. Pieniądze pozwolą na wybudowanie dwóch hal – przy Szkole Podstawowej w Oblęgorku i przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu.

  Zadowolenia z takich rozstrzygnięć nie krył wójt Strawczyna Tadeusz Tkaczyk. – W poprzednim naborze dostaliśmy pieniądze na halę w Chełmcach. Cieszę się tym niezmiernie, bowiem budowa hal w Oblęgorku i Niedźwiedziu załatwi nam sprawę pomieszczeń do uprawiania sportu i zajęć wychowania fizycznego we wszystkich szkołach na terenie gminy – mówił wójt.

  Szkołę w Oblęgorku odwiedził również senator Krzysztof Słoń, który także wsparł starania samorządu o fundusze.
  – To wielka radość, że rząd, Ministerstwo Sportu i Turystyki i pani minister Anna Krupka, również przy moim udziale, tak bardzo angażujemy się w sprawy nawet tych najmniejszych społeczności, żeby dzieci nie miały kompleksów z tego powodu, że chodzą do szkoły w Oblęgorku, żeby nie zazdrościły kolegom z Kielc czy z Warszawy. Dajemy równe szanse dla wszystkich i to w programie Olimpia też jest świetne – podkreślił parlamentarzysta.

  Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka osobiście odwiedziła szkołę w Oblęgorku i wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. – Przyjechałam tu dzisiaj aby przekazać uczniom i nauczycielom dobre informacje. Ale co ważne, w ramach tego rozstrzygnięcia Programu Olimpia do województwa świętokrzyskiego popłynie łącznie ponad 19 milionów złotych – zaznaczyła wiceminister.

  Zobaczcie galerię zdjęć z wizyty pani minister w szkole w Oblęgorku

  Zobacz galerię(9 zdjęć)

  Pieniądze pozwolą na wybudowanie hal sportowych o lekkiej konstrukcji w miejscowościach Szczecno i Brzechów w gminie Daleszyce i Piekoszowie w powiecie kieleckim, w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Kozubowie w gminie Pińczów, a także w gminach Rytwiany w powiecie staszowskim, Stopnica w powiecie buskim – w tym ostatnim samorządzie hala sportowa powstanie w miejscowości Micigózd.

  Program Olimpia powstał z okazji 100-lecia występów polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich. Pozwala samorządom na zdobycie funduszy na budowę hal lekkiej konstrukcji – albo od podstaw wraz z boiskiem wielofunkcyjnym, albo nad już istniejącymi boiskami wielofunkcyjnymi. Budżet programu, który będzie realizowany w latach 2023-2024, to dwa miliardy złotych.

  źródło: Echo Dnia