Przejdź do treści

Świętokrzyska lista wyborcza. Politycy komentują

  Jarosław Kaczyński zaprezentował w Targach Kielce świętokrzyską listę do parlamentu, którą sam otwiera.

  – To bardzo mocna lista i jest dla mnie zaszczytem, że mogę ją otwierać, chciałbym za to serdecznie podziękować – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Kielcach w trakcie, której zaprezentowano  kandydatów świętokrzyskiej listy ugrupowania w wyborach parlamentarnych.

  Na świętokrzyskiej liście znajdują się osoby o wielu różnorodnych talentach dzięki czemu będziemy się wzajemnie uzupełniać i wspierać dokładnie tak jak dzieje się to w sztafecie sportowej – zaznacza Anna Krupka wiceminister sportu i turystyki.

  – Będziemy dopingować siebie nawzajem na wspólnej drodze po trzecią kadencję. Tylko w ten sposób, zwyciężając w wyborach będziemy mogli kontynuować przemianę naszego kraju a także województwa świętokrzyskiego na lepsze – wyjaśnia.

  – Przed nami walka o Polskę – ocenia poseł Krzysztof Lipiec, pełnomocnik kieleckiego okręgu Prawa i sprawiedliwości, który wystartuje z trzeciego miejsca na świętokrzyskiej liście Prawa i Sprawiedliwości.

  – Jestem przekonany, że nasza formacja jest skazana na dobry wynik, nie tylko w świętokrzyskim, ale w całej Polsce. Prawo i Sprawiedliwość jest partią wiarygodną. Staramy się być cały czas w kontakcie z mieszkańcami. Widzimy jak zmienia się świętokrzyskie, widzimy jak zmienia się Polska. Sądzę, że dostrzegają to także wyborcy. W Polsce potrzeba jeszcze wielu zmian, które będą zawarte w naszym programie, który od jutra będziemy prezentować mieszkańcom naszej ojczyzny. Spotkanie programowe odbędzie także za tydzień w Końskich, dzięki czemu o ziemi świętokrzyskiej znów będzie głośno – dodaje.

  Poseł Agata Wojtyszek podkreśla, że od pierwszego dnia po wyborach Prawo i Sprawiedliwość w województwie świętokrzyskim działało bardzo aktywnie. Osobiście odwiedziła wiele miejsc, spotykając się z mieszkańcami naszego regionu.

  – Od momentu, kiedy objęłam funkcję pełnomocnika okręgu ostrowieckiego odwiedziłam każdą gminę, by spotkać się z naszymi wyborcami. Teraz, gdy Pan Prezes Jarosław Kaczyński będzie prowadził naszą drużynę  do kolejnych wyborów jestem przekonana, że 15 października osiągniemy sukces wyborczy.  Utrzymamy nie tylko obecne mandaty, ale także zdobędziemy nowe. Jesteśmy w stanie przekonać niezdecydowanych wyborców i zdobyć ich poparcie. Uważam, że prezes Jarosław Kaczyński będzie gwarantem tego sukcesu. Jego przywództwo i determinacja stanowią mocne wsparcie dla naszej drużyny, która jest gotowa pracować na rzecz naszego regionu i jego mieszkańców – dodała.

  Każde wybory do parlamentu są ważne, ale te najbliższe można uznać za najważniejsze po 1989 roku. Lista PIS w województwie świętokrzyskim jest bardzo mocna i co najważniejsze jej liderem jest wicepremier i zarazem prezes naszego ugrupowania Jarosław Kaczyński powiedział poseł Andrzej Kryj.

  – Jestem przekonany, że z takim liderem jak Jarosław Kaczyński wygramy wybory zarówno w świętokrzyskim, jak i w Polsce. Dzięki temu będziemy nadal wzmacniać pozycję naszego kraju w Europie i świecie, a także zagwarantujemy Polakom bezpieczną przyszłość – podkreśla.

  Zdaniem posła Marka Kwitka, Prawo i Sprawiedliwość w województwie świętokrzyskim niezwykle mocno walczy o zwycięstwo wyborcze.

  – Nie chcemy spoczywać na laurach. Na pewno będziemy chcieli powiększyć liczbę mandatów w Sejmie. Nie będzie to dziesięć, które mamy, ale więcej. Myślę, że ludzie nam zaufają, ponieważ mamy czym się pochwalić, co już udało się zrealizować. Mamy także dobry program na przyszłość. My wychodzimy z miłością do Polski i Polaków. U nas nie ma hejtu, negatywnych emocji. Pod tym względem druga strona sceny politycznej stara się nas przytłoczyć. To, że premier Jarosław Kaczyński stanął na czele listy gwarantuje nasz sukces – ocenia.

  Grzegorz Witkowski, wiceminister infrastruktury podkreśla, że kandydaci świętokrzyskiej organizacji PiS osiągnęliby w wyborach dobry wynik, ale obecność lidera ugrupowania na liście jest ogromnym wsparciem dla regionu.

  – Bez Jarosława Kaczyńskiego osiągnęlibyśmy tu bardzo dobry wynik, ale nie tak skutecznie przełamalibyśmy próbę przejęcia władzy przez totalną opozycję. Musimy mieć trzecią kadencję. To dlatego, że korzystne zmiany, które wprowadziliśmy dla Polaków przez ostatnie dwie kadencje, muszą być kontynuowane i umocnione. Wszystkie nasze znaczące inwestycje, procesy społeczne i reformy, które wprowadziliśmy są teraz zagrożone przez polityków opozycji. Jesteśmy absolutnie pewni, że razem z liderem Jarosławem Kaczyńskim i całym naszym zespołem znakomitych kandydatów, w tym moją skromną osobą gwarantujemy, że pójdziemy na szeroki front tych wyborów. Nasza determinacja jest silna i gotowi jesteśmy kontynuować pracę na rzecz Polski – podkreślił wiceminister infrastruktury.

  Wszystkich kandydatów którzy znaleźli się na liście łączy dobro naszej wspólnej Ojczyzny oraz chęć kontynuowania dobrych zmian jakie w niej zaszły przez ostatnie osiem lat na wielu płaszczyznach – podkreśla poseł Bartłomiej Dorywalski.

  – Zmienialiśmy Polskę na lepsze zarówno jeśli chodzi o poprawę obronności kraju jaki kwestie ekonomiczne czy społeczne. Dowodem na to są słowa mieszkańców dużych i małych miejscowości, którzy podczas spotkań opowiadają jak zmieniło się oblicze ich małej ojczyzny – dodaje.

  Poseł Mariusz Gosek, prezes świętokrzyskich struktur Suwerennej Polski, z pełnym przekonaniem podkreślił, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest prawdziwym liderem dobrej zmiany, osiągając sukcesy zarówno w wyborach w roku 2015, jak i 2019.

  – W pełni ufam, że również w roku 2023 osiągniemy podobne wyniki. Jesteśmy partią polityczną, która zawsze była wiarygodna w ramach Zjednoczonej Prawicy. To, co deklarowaliśmy w naszych programach wyborczych, konsekwentnie realizowaliśmy, co dowodzi naszej uczciwości i zaangażowania w służbie Polsce. Jestem głęboko przekonany, że Polacy dokonają mądrego wyboru i zdecydują, że lista Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim będzie zwycięska, z mocnym wsparciem społecznym – podkreślił poseł.

  – Prezes Jarosław Kaczyński, zaprezentował znakomitą świętokrzyską drużynę – ocenia poseł Michał Cieślak.

  – Prezes PiS podkreślał, jak ważną walką będą nachodzące wybory. Będzie to walka o przyszłość Polski o możliwość kontynuowania tej polityki, którą realizujemy od ostatnich ośmiu lat. To niezwykle symboliczne, ponieważ te osiem lat pokazało w jaki sposób prowadziliśmy nasz kraj oraz to, jak niebezpieczne jest dojście opozycji do władzy, która nie prezentuje spójnego i stabilnego programu dla kraju. My walczymy o bezpieczną przyszłość Polaków – stwierdził.

  Senator Krzysztof Słoń zaznaczył, że na świętokrzyskiej liście Prawa i Sprawiedliwości znajdują się osoby, które budują siłę naszego środowiska.

  – To ludzie znani w naszym regionie, którzy codziennie w praktyce realizują program Prawa i Sprawiedliwości. Są dobrze rozpoznawalni i cenieni, zarówno w swoich powiatach, jak i w szerszym kontekście. Ich pozytywne zaangażowanie w sprawy społeczne i bezpieczeństwo kraju zostało potwierdzone poprzez pełnienie istotnych funkcji w samorządzie i sektorze publicznym – mówił senator.

  – To właśnie te działania sprawiły, że zdecydowaliśmy się postawić na nich w wyborach i umieścić ich na liście Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim. Liderem tej listy jest Jarosław Kaczyński, który obiecał Polakom silną gospodarkę i bezpieczną przyszłość. Jesteśmy przekonani, że Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem tych obietnic, co sprawia, że możemy patrzeć z optymizmem w przyszłość – podkreślił Krzysztof Słoń.

  Senator Jarosław Rusiecki podkreślił, że osoby znajdujące się na świętokrzyskiej liście Prawa i Sprawiedliwości są gwarancją sukcesu.

  – Fundamentem tej gwarancji jest premier Jarosław Kaczyński, który jest liderem naszej listy, liderem partii Prawo i Sprawiedliwość oraz twórcą dobrej zmiany w Polsce. Te wybory pokażą, jak Polska będzie kształtować się w przyszłości. Naszym celem jest stworzenie Polski, która zapewnia bezpieczeństwo, rozwój i liczne możliwości naszym obywatelom. Chcemy, aby Polska była silnym graczem na arenie międzynarodowej, co stanowi fundament naszych działań – zaznaczył Jarosław Rusiecki.

  Senator Jacek Włosowicz zaznaczył, że na liście Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim znajdują się naprawdę silni kandydaci.

  – Ich obecność na liście jest dowodem na to, jak ważne jest, kto się na niej znajduje. To osoby o bogatym doświadczeniu życiowym i politycznym, które pełniły różnorodne funkcje, często zdobyte w wyniku wyborów przez swoje społeczności, co świadczy o ich uznaniu i akceptacji. Mam nadzieję, że ci mocni kandydaci staną się jednym z filarów naszego sukcesu wyborczego. Oczywiście widoczne są osiągnięcia z ostatnich ośmiu lat, ale także mamy świadomość, że istnieją obszary, które można jeszcze poprawić oraz nowe wyzwania, które stoją przed nami. Nasza siła tkwi w połączeniu doświadczenia kandydatów, sprawdzonych osiągnięć oraz obiecującego nowego programu, który będziemy mieli okazję poznać województwie świętokrzyskim za tydzień. Wierzę, że te trzy elementy stanowią podstawę naszego przyszłego sukcesu w wyborach, które odbędą się 15 października – podkreślił.

  Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podkreślił, że lista zawiera imponujący zbiór wyjątkowych osobowości.

  – To pełna plejada osób nietuzinkowych, a to jest najważniejsze. Społeczeństwo ma teraz wybór i chcę to wyrazić jasno – jest nas tak wielu, że każdy może znaleźć wśród nas odpowiedniego kandydata. Jeśli tylko wartości reprezentowane przez Prawo i Sprawiedliwość odpowiadają obywatelom, na pewno znajdą godnego siebie reprezentanta, wskazując go poprzez zaznaczenie na liście – dodał.

  Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta Kielce liczy na to, że dzięki wicepremierowi, który jest jedynką na liście świętokrzyskie uzyska maksymalny wynik.

  – To rzeczywiście świetna lista, na którą czekaliśmy od lat. Pan Jarosław Kaczyński będzie otwierał naszą listę. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze świętokrzyskie uzyska maksymalny wynik, a nasza partia osiągnie znaczący sukces, co pozwoli nam wygrać te wybory zdecydowaną większością głosów – podkreślił.

  Zbigniew Piątek, burmistrz Piekoszowa jest przekonany, że przedstawiona lista kandydatów jest kluczowym elementem zapewniającym sukces w województwie świętokrzyskim.

  – Lista ta zawiera wiele znakomitych parlamentarzystów, a także szereg cenionych samorządowców oraz osoby, które cieszą się uznaniem w swoich środowiskach. Wszyscy ci kandydaci są znakomitymi i wartościowymi jednostkami, które na pewno mogą przyczynić się do sukcesu naszego regionu. Wierzę, że ta lista jest solidnym fundamentem dla osiągnięcia sukcesu w wyborach – dodał.

  https://www.youtube.com/watch?v=1Jfp68gVO1g
  źródło: Radio Kielce