Przejdź do treści

Uroczyste otwarcie kompleksowo przebudowanej ulicy Hetmańskiej w Piekoszowie. „Dziś wreszcie można przemieszczać się tędy bezpiecznie”

  Mieszkańcy Piekoszowa mają powody do radości. Po wielu latach oczekiwania ulica Hetmańska doczekała się gruntownego remontu. Prace modernizacyjne objęły odcinek o długości 700 metrów, a efekt finalny przekroczył oczekiwania lokalnej społeczności. To inwestycja z wysokim rządowym dofinansowaniem.

  Trzeba przyznać, że zanim rozpoczęła się kompleksowa przebudowa ulicy Hetmańskiej w Piekoszowie była ona symbolem zaniedbania. Zamiast asfaltu dominowały doły, dziury i kałuże po każdym deszczu. Brak odpowiedniego chodnika sprawiał, że piesi nie czuli się tu bezpiecznie, a kierowcy musieli mierzyć się z utrudnieniami na każdym kroku. – Jeszcze przed remontem drogi na naszym osiedlu były w fatalnym stanie. Dziś wreszcie można przemieszczać się tędy bezpiecznie – mówią mieszkańcy tej części Piekoszowa.

  A dziś sytuacja faktycznie wygląda diametralnie inaczej. Ulica Hetmańska w Piekoszowie zyskała nową nawierzchnię asfaltową, co gwarantuje płynną jazdę bez niespodzianek. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa pieszych, wybudowano chodnik. Istotnym elementem przebudowy była także instalacja nowego systemu odwodnienia i kanalizacji deszczowej, dzięki czemu nie będzie już problemu z gromadzącą się po opadach wodą. – Od lat stawiamy na poprawę infrastruktury drogowej na terenie całej gminy. tylko w ostatnich pięciu latach na remonty dróg wydaliśmy ponad 35 milionów złotych, z czego 17 milionów złotych pokryło pozyskane przez nas dofinansowanie rządowe. Podobnie było w przypadku ulicy Hetmańskiej. Kompleksowa jej przebudowa kosztowała 2,5 mln złotych, z czego 1,5 mln złotych pozyskaliśmy w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – mówi burmistrz miasta i gminy Piekoszów Zbigniew Piątek.

  Faktem jest, że ogromne znaczenie dla realizacji inwestycji miało dofinansowanie rządowe. To dzięki niemu możliwe było przeprowadzenie prac na tak szeroką skalę i z takim standardem wykończenia. Obecny podczas otwarcia ulicy Hetmańskiej senator Krzysztof Słoń podkreślał, jak ważna była pomoc zewnętrzna w odnowieniu tej ważnej dla mieszkańców tej części gminy drogi. – Gmina Piekoszów jest liderem w województwie świętokrzyskim w pozyskiwaniu środków rządowych na inwestycje związane z odbudową infrastruktury drogowej. Władze gminy udowadniają, że Piekoszów jest miastem nie tylko na papierze. W ostatnim czasie stan dróg i chodników zdecydowanie się tu poprawił, dzięki czemu mieszkańcy mogą tu czuć się bezpiecznie – zaznaczył senator Krzysztof Słoń.

  Zdaniem członka Zarządu Powiatu Kieleckiego Cezarego Majchra, rządowe programy zdecydowanie wsparły poprawę infrastruktury drogowej. – Doskonale widać to chociażby na przykładzie Piekoszowa. Obecne władze dokładają wszelkich starań, aby sukcesywnie powstawały nowe drogi, chodniki i oświetlenie, a rządowe wsparcie zdecydowanie przyspiesza realizację wszystkich zaplanowanych zadań. Jestem przekonany, że dalsze etapy tego programu pozwolą na przeprowadzenie kolejnych spektakularnych inwestycji drogowych, dzięki którym mieszkańcom będzie się lepiej żyło – mówił członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Cezary Majcher.

  Bez wątpienia uroczyste otwarcie ulicy Hetmańskiej to ważny moment dla mieszkańców. To nie tylko poprawa estetyki i funkcjonalności, ale przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Podziękowania na ręce przedstawicieli władz samorządowych i parlamentarnych za przebudowę ulicy Hetmańskiej złożyli: przewodnicząca Rady Miejskiej w Piekoszowie Barbara Drogosz, radna Rady Miejskiej w Piekoszowie Małgorzata Pietrzykowska, sołtys Piekoszowa Marek Sorbian, a także sołtys Podzamcza Piekoszowskiego Lucyna Sideł.

  źródło: Echo Dnia