Przejdź do treści

Politycy PiS zachęcali do udziału w referendum. I wypowiedzenia się w sprawie nielegalnych migrantów

  Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zachęcali dziś mieszkańców województwa świętokrzyskiego do wzięcia udziału w zbliżającym się referendum, które dotyczy m.in polskiej polityki migracyjnej. Jednocześnie przypomnieli, że Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się na przyjmowanie nielegalnych migrantów do kraju.

  – Ci ludzie, którzy nie znajdują miejsca w swoich ojczyznach i są transportowani w sposób nielegalny do Europy, oni też tu na miejscu nie potrafią tu się odnaleźć – mówił Krzysztof Lipiec, poseł RP, kandydat KW PiS do Sejmu.

  – Nie potrzebujemy żeby zalewali nasze miasta, nasze gminy… Widać to w bardzo wielu krajach europejskich co dzieje się kiedy tworzą się takie społeczności – przypominał Krzysztof Słoń, senator PiS, kandydat KW PiS do Senatu.

  – Mówimy wyraźne stop takim działaniom, chcemy pomagać, ale nie a takiej zasadzie – deklarował Marek Kwitek, poseł RP, kandydat KW PiS do Sejmu.

  – Rząd Prawa i Sprawiedliwości kierowany przez Mateusza Morawieckiego dokłada wszelkich starań aby fundamentem dla życia Polaków było bezpieczeństwo – mówił Jarosław Rusiecki, senator RP, kandydat KW PiS do Senatu.

  – Referendum to rzecz święta, demokracja to najbardziej oczywista z oczywistość… Jesteś za czymś wypowiedź się tak albo nie, ale nie unikaj odpowiedzi – argumentował Zbigniew Koniusz, kandydat KW PiS do Sejmu.

  Referendum ma odbyć się 15 października – razem z wyborami parlamentarnymi.

  źródło: TVP Kielce