Przejdź do treści

Senatorowie PiS zbierają podpisy na listach poparcia

  Świętokrzyscy senatorowie: Jarosław Rusiecki, Krzysztof Słoń i Jacek Włosowicz z Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają zbiórkę podpisów pod listami poparcia. Wszyscy będą kandydatami swojego ugrupowania w nadchodzących wyborach do Izby Wyższej.

  Jarosław Rusiecki będzie startować z okręgu numer 82 obejmującego powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski oraz starachowicki. Jak podkreśla, wszyscy kandydaci zaczęli zbierać już podpisy.

  – Chcemy te wybory wygrać jako Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ uważamy, że tylko my możemy zagwarantować bezpieczną przyszłość Polaków, czego daliśmy dowód. Przez ostatnie lata konsekwentnie, w dialogu z mieszkańcami, realizowaliśmy nasz program we wszystkich aspektach. Żyjemy w wolnym kraju, więc kandydaci, którzy się pojawiają, mają równe prawa do tego, by być ocenionym przez wyborców. Ja się tego nie obawiam i podchodzę z pełną otwartością- mówi Jarosław Rusiecki.

  Na zdjęciu: senator Krzysztof Słoń / Fot. Wiktor Taszłow - Radio Kielce
  Na zdjęciu: senator Krzysztof Słoń / Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce

  Senator Krzysztof Słoń jest kandydatem w okręgu 83, czyli Kielcach i powiecie kieleckim. Zasiada w izbie wyższej od trzech kadencji i także teraz ubiega się o reelekcję.

  – To ogromny zaszczyt i zobowiązanie. Podchodzę do tego bardzo poważnie, a przede wszystkim chcę godnie reprezentować tych, którzy na mnie głosowali i będą głosować. Cieszę się, że przez ostatnie lata mogłem obserwować wielki progres poparcia dla mojej kandydatury. W pierwszych wyborach było to niecałe 40 tys. głosów, w drugich prawie 70 tys. a cztery lata temu osiągnąłem wynik prawie 100 tys. – podkreśla senator.

  Na zdjęciu senator Jacek Włosowicz. / Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce
  Na zdjęciu senator Jacek Włosowicz / Fot. Jarosław Kubalski – Radio Kielce

  Natomiast Jacek Włosowicz to reprezentant Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 81, czyli powiatach: buskim, jędrzejowskim, kazimierskim, koneckim, pińczowskim, staszowskim i włoszczowskim. Jak mówi, żadne wybory nie są łatwe.

  – Jako Zjednoczona Prawica rządząca od dwóch kadencji, mamy świadomość, że im dalej w las, tym więcej drzew. Coraz większe oczekiwania, czy trudna sytuacja na świecie, jednak pokazujemy, że umiemy sobie z tym radzić. Nie tylko jeśli chodzi o bieżące trudności i wyzwania, ale mamy też program na jeszcze lepszą przyszłość Polski na następne cztery lata – przyznaje Jacek Włosowicz.

  Wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023 r.

  źródło: Radio Kielce