Przejdź do treści

Uroczyste otwarcie hali pneumatycznej w Bilczy. Było wiele osób. Koszt inwestycji wyniósł 1,7 miliona złotych.

  W sobotę w Bilczy odbyło się uroczyste otwarcie hali pneumatycznej. W tym wydarzeniu wzięli udział wiceminister sportu Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, burmistrz Morawicy Marian Buras. Był też zarząd, trener i piłkarze czwartoligowej Moravii Anna-Bud Morawica, sponsorzy i liczna grupa dzieci trenująca w Kopalni Talentów Moravia Morawica.

  Okazale prezentuje się hala pneumatyczna przy Szkole Podstawowej w Bilczy Będą z niego korzystali między innymi piłkarze Moravii Anna – Bud Morawica. Umożliwi on prowadzenie treningów przez cały rok w bardzo dobrych warunkach. W sobotę, 3 grudnia, odbyło się uroczyste otwarcie tego obiektu.

  -Ma służyć szkoleniu młodych adeptów piłki nożnej. W ekstremalnie ciężkich warunkach, jeśli pogoda na zewnątrz nie pozwoli na przeprowadzenie zajęć, będzie tu trenować pierwsza drużyna – mówi Krystian Kruk, prezes Moravii Anna-Bud Morawica.

  To jedyny taki obiekt w województwie świętokrzyskim. Koszt inwestycji wynosi 1 734 000 złotych. Większość tej sumy pochodzi z dotacji z Urzędu Miasta i Gminy w Morawicy, a 650 tysięcy złotych na budowę hali przekazało Ministerstwo Sportu. Z obiektu będą korzystali piłkarze Moravii Anna – Bud Morawica, zawodnicy Akademii Kopalnia Talentów Moravia Morawica, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bilczy oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Morawica.

  W sobotę pod balonem pneumatycznym w Bilczy odbyły się licytacje gadżetów klubowych Moravii Anna-Bud Morawica, gadżetów klubowych Korony Kielce oraz Łomży Industria Kielce i innych darczyńców. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remont domu Alfredy Nowak z Drochowa Górnego w gminie Morawica, która samotnie wychowuje trójkę swoich wnucząt. Prace z dnia na dzień postępują, ale nadal potrzebne jest wsparcie.

  źródło: Uroczyste otwarcie hali pneumatycznej w Bilczy. Było wiele osób. Koszt inwestycji wyniósł 1,7 miliona złotych. Zobacz zdjęcia | Echo Dnia Świętokrzyskie