Przejdź do treści

Strażacy z Mójczy mają remizę, a mieszkańcy świetlicę

  Nowa remiza, wraz ze świetlicą wiejską powstały przy siedzibie OSP w Mójczy.

  Strażacy obchodzą też 95. rocznicę powstania jednostki oraz 10-lecie jej reaktywacji. Jakub Gołąbek, prezes OSP Mójcza podkreśla, że jednostka ma prawie stuletnią tradycję.

  – To jest nasze świadectwo pożarnicze. Nie jesteśmy młodą jednostką, mamy więc swoje tradycje. Na ten nowy budynek czekaliśmy 10 lat, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to się udało. Nareszcie będziemy mieć swoje miejsce na terenie Gminy Daleszyce- mówi prezes.

  W uroczystości udział wzięli świętokrzyscy parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych, m.in. wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

  – Cieszę się, że remiza i świetlica powstały dzięki pieniądzom z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego, w którym mam przyjemność zasiadać, inwestuje w takie miejscowości jak Mójcza, bo zależy nam na zrównoważonym rozwoju- przyznaje wiceminister.

  Poseł Michał Cieślak z partii Republikanie zaznacza, że rząd Zjednoczonej Prawicy wywiązuje się z danych obietnic.

  – Wspieramy strażaków ochotników oraz samorządy terytorialne, które inwestują w tego typu obiekty i sprzęt dla strażaków. Wszystko po to, by nasi mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie- uważa poseł.

  Natomiast senator Krzysztof Słoń dodaje, że społeczność Mójczy zasługuje na wszystko co najlepsze.

  – To ludzie głęboko zakorzenieni w tradycji Gminy Daleszyce, ale też w wierze katolickiej. Straż Pożarna w Mójczy reaktywowała się 10 lat temu po to, by kontynuować już prawie 100-letnią tradycję- mówi senator.

  Obecnie OSP Mójcza liczy 29 druhów.

  Koszt budowy świetlicy wiejskiej to niespełna 2 mln, znaczną część pokryło rządowe dofinansowanie.

  źródło: Radio Kielce