Przejdź do treści

Policjantom będzie łatwiej walczyć z quadowcami

  Świętokrzyska policja zyska bat na łamiących prawo quadowców. Niebawem do wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej trafią dwa motocykle enduro. Zakup sprzętu jest możliwy dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez sejmik województwa, w wysokości 120 tysięcy zł.

  Jak mówi komendant świętokrzyskiej policji nadinspektor Jarosław Kaleta, dotychczas funkcjonariusze w regionie nie dysponowali takim sprzętem.

  – Te motocykle będą wykorzystywane przez policjantów do patrolowania i reagowania na trudne sytuacje w rejonach, gdzie inny sprzęt nie może dotrzeć. Między innymi na terenach leśnych tam gdzie nie dojedzie radiowóz, tymi motocyklami będziemy mogli reagować w przypadku osób łamiących przepisy poruszających się na quadach, czy innych pojazdach – wyjaśnia.

  Jarosław Kaleta podkreśla, że problem nielegalnego poruszania się po terenach leśnych na quadach, czy motocyklach staje się w naszym regionie coraz powszechniejszy.

  Marszałek Andrzej Bętkowski, podkreśla, że to nie pierwsze wsparcie dla świętokrzyskich policjantów udzielane przez zarząd województwa. – Sejmik, a także zarząd każdego roku przeznacza środki na Fundusz Wsparcia Policji. Dwa lata temu wsparliśmy laboratorium specjalistyczne dla wydziału kryminalnego, a w ubiegłym roku wsparliśmy kwotą 350 tys. zł kontrterrorystów – opisuje.

  Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że jest to poważne wsparcie dla funkcjonariuszy. – To niezwykle istotne wsparcie, służące podniesieniu bezpieczeństwa służby, jak i podniesieniu bezpieczeństwa mieszkańców. To nie jedyne źródło z jakiego policjanci otrzymają wsparcie. Często słyszymy o kolejnych środkach przekazywanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a także MSWiA. Wpływa to na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu – ocenia.

  Nowe motocykle do świętokrzyskiego garnizonu powinny trafić na wiosnę przyszłego roku.

  źródło: Radio Kielce