Przejdź do treści

Mamy pomysł na rozwiązanie kryzysu migracyjnego

    – Mam nadzieję, że Polacy jasno dadzą dowód 15 października podczas referendum, że nie życzą sobie ani dzikiej relokacji, ani uchodźców, którzy będą zalewać ulice polskich miast i wsi – powiedział na antenie Radia Kielce senator PiS Krzysztof Słoń, odnosząc się do przyjętej w tym tygodniu przez rząd uchwały potępiającą unijną politykę migracyjną.

    – Uchwała przyjęta przez rząd wskazuje także rozwiązania kryzysu migracyjnego. To m.in. uszczelnienie granic. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te granice uszczelniać. Myśmy sobie jakoś poradzili na granicy z Białorusią. Nikt nam nie dołożył eurocenta do tego ogrodzenia. Proponujemy także, żeby tych nielegalnych migrantów odsyłać do krajów pochodzenia, bo tam jest ich miejsce, ich kraje na nich czekają.

    – Przecież to są ręce młodych, najczęściej mężczyzn, którzy powinni pracować w swoich krajach. Polska jest liderem również, jeśli chodzi o pomoc tam na miejscu, między innymi Caritas Polska, ale też mamy coś takiego, jak Rada Współpracy Rozwojowej, w której zasiadam i wiem, o czym mówię. Tam przeznaczamy ogromne środki na to, żeby wspomagać państwa rozwijające się i państwa trzeciego świata. Tam jest miejsce tych młodych mężczyzn, oni tam powinni pracować, a nie zalewać Europę po to, żeby głównie siedzieć na socjalu. Nam to jest, jako Europie niepotrzebne. My mamy swoje dziedzictwo i powinniśmy o to dziedzictwo dbać, a także zadbać o te kraje, które z których pochodzą nielegalni imigranci – podkreślił.

    Senator odniósł się także do komentarzy, które pojawiły się po decyzji Polski w sprawie przedłużenia embarga na ukraińskie zboże. Podkreślił, że sytuacja wymaga spokojnych rozmów, ponieważ musimy znaleźć rozwiązanie, które uwzględni potrzeby zarówno Polski, jak i Ukrainy.

    – Wspieramy Ukrainę w jej trudnym czasie, ale musimy także dbać o nasze interesy gospodarcze, w tym sektor rolnictwa – dodał.

    Senator odniósł się także do najnowszych badań Eurobarometru, z których wynika, że aż 91 proc. Polaków wyraża zadowolenie ze swojego życia, co stawia nasz kraj w ścisłej czołówce pod tym względem, przewyższając takie kraje jak Francja, czy Belgia. Jego zdaniem wiele czynników wpłynęło na osiągnięcie tego rezultatu.

    – Polacy czują się coraz bezpieczniej w swoim kraju. Widzą starania rządu w zapewnianiu tego bezpieczeństwa, zarówno pod względem faktycznego bezpieczeństwa na ulicach, jak i gospodarczego. Polska gospodarka jest obecnie 19. miejscu na świecie, co jest znaczącym osiągnięciem. Nasz udział w światowym PKB wynosi 1 proc. co jest także istotnym wskaźnikiem. Jesteśmy atrakcyjnym miejscem dla inwestycji zagranicznych, co wspiera naszą gospodarkę. Ponadto, 1,4 proc. eksportu światowego pochodzi z Polski. Wszystkie te czynniki wpływają na zadowolenie Polaków z życia – dodał.

    Krzysztof Słoń podkreślił, że opozycja ma swoją narrację, ale obiektywne wyniki badań, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, potwierdzają, że opozycyjna narracja jest w ruinie.

    – Oczywiście, opozycja stara się zdobyć władzę. Cieszyłbym się, gdyby Polacy w sposób racjonalny, pragmatyczny podeszli do tych wyników badań, że lepiej nas widzą na zewnątrz Polski, zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym niż nasza opozycja – dodał.

    Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

    źródło: https://radiokielce.pl/1101271/rozmowa-dnia-krzysztof-slon-2/